Mokiniai – mokiniams 2: jaunųjų lyderių ugdymas Raseinių r. Ariogalos gimnazijoje

Rugsėjo 24 dienos rytą Ariogalos gimnazijoje šurmuliavo aktyvių ir veiklių mokinių būrys, kuris nekantriai laukė atvykstant svečių iš Kėdainių. Kol kiti bendramoksliai ilsėjosi po mokslų savaitės ar dar tik skanavo savaitgalio pusryčius, 20 mokinių komanda dalyvavo „Mokiniai-mokiniams 2” projekte, ir šeštadienio dieną praleido semdamiesi žinių ir idėjų iš Kėdainių rajono mokinių tarybos narių.

Kartu su kitų penkių rajonų savivaldybių mokyklomis (Kėdainių, Ukmergės, Jonavos, Prienų, Kauno raj.), Raseinių r. Ariogalos gimnazija dalyvauja projekte „Mokiniai-mokiniams 2”, kurį finansuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, o padeda įgyvendinti asociacija „Bendruomenės iniciatyvų centras“, veikianti prie Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos. Tai jau antrąkart vykstantis projektas, kurio tikslas yra suburti aktyvių ir visuomeniškų mokinių komandą, supažindinti ją su jaunimo politika, pilietiškumu, ugdyti lyderio savybes ir jas išmokyti pritaikyti praktikoje.

Keturių šaunių Kėdainių rajono mokinių tarybos narių komanda kartu su kuratore Vilija, pristatė savo veiklas ir papasakojo apie šio projekto idėjas, tikslus. Žaidimų ir linksmų užsiėmimų metu, mokiniai buvo skatinami dirbti komandose, dikutuoti, debatuoti, vykdė simuliacines veiklas. Jų metu labai aiškiai buvo galima pamatyti tuos mokinius, kurie išsiskyrė stipraus lyderio bruožais, gebėjo vadovauti komandai ir greitai rasdavo sprendimus. Prie arbatos puodelio draugiškai pasidalinę savo patirtimi, dirbant mokinių savivaldoje, Ariogalos gimnazijos ir Kėdainių Šviesiosios gimnazijos mokiniai nutarė pratęsti bendravimą ir bendradarbiavimą ateityje.

Na, o 6  mokinių komanda labai greitai turės galimybę aplankyti Kėdainius, nes lapkričio 19 dieną ten vyks visų projekte dalyvaujančių mokyklų forumas, kurio metu mokiniai dalinsis savo patirtimi, kaip jiems sekėsi atlikti paliktus namų darbus savo mokyklose (įvairių renginių organizavimas), susipažins su kitais dalyviais ir užmegs bendradrabiavimo ryšius.

Aušra Gedgaudienė, mokinių savivaldos kuratorė

Mokinių taryba